CTC Project Development & Management
                                                            

Almanya'da Meslek Bitirme Sınavı (Hazırlık Kursları)

Aşçılık (IHK) ve Restoran Uzmanlığı (IHK) için meslek bitirme sınavına hazırlık kursları sunuyoruz. Bu alnda almış olduğunuz ön eğitime (Türkiye’de almış olduğunuz eğitimler de buna dahil) uygun olorak Alman eğitim siteminde bulunan 2 yıllık veya 3 yıllık eğitimlerin bitirme sınavını başarı ile verirseniz, bir denklik almadan Almanya!da çalışabilir ve oturum vizesi alabilirsiniz.


Almanya'da Sunduğumuz Mesleki Eğitimler :

04 Mart 2024'ten itibaren gastronomi alanında Alman eğitim sistemine uygun seviye (TQ) yeterlilik eğitimleri sunacağız. Yeterlilikler IHK Sanayi ve Ticaret Odası Bonn/Rhein-Sieg tarafından yapılacak sınavlarla belirlenecektir.

Aşçılık eğitimindeki seyiyeler (TQ):
TQ 1: Restoranda hazırlık çalışması
TQ 2: Mutfakta hazırlık çalışmaları
TQ 3: Alakart mustfak ve soğuk/sıcak büfeler
TQ 4: Hamurlar ve onların hazırlanması, tatlılar
TQ 5: Banket
TQ 6: Yöresel mutfak

Restoran uzmanı eğitimindeki seyiyeler (TQ):
TQ 1: Restoranda hazırlık çalışması
TQ 2: Mutfakta hazırlık çalışması
TQ 3: Restoranda çalışmak
TQ 4: Restoranda hizmet / Housekeeping
TQ 5: Misafir masasında özel çalışma ve istasyon yönetimi
TQ 6: Banket alanında çalışmak

Ayrıca Aşçılık (IHK) ve Restoran Uzmanlığı (IHK) için meslek bitirme sınavına hazırlık kursları sunuyoruz. Bu alnda almış olduğunuz ön eğitime (Türkiye’de almış olduğunuz eğitimler de buna dahil) uygun olorak Alman eğitim siteminde bulunan 2 yıllık veya 3 yıllık eğitimlerin bitirme sınavını başarı ile verirseniz, bir denklik almadan Almanya!da çalışabilir ve oturum vizesi alabilirsiniz.Türkiye'de sunduğumuz eğitimler

CTC Project Development & Management uzun yıllardır bir IHK eğitim kurumu olan Gastronomisches Bildungszentrum Koblenz e.V. ile birlikte sertifika eğitimleri sunmaktadır.
Alman mesleki eğitim belgelendirme kurumu olan İHK  tarafından akredite olan eğitimlerimiz Almanya dışında da yerel ortaklarla sunulmaktadır.